חשיבות של ייעוץ משכנתאות בקבלת משכנתא אטרקטיבית

לפני לקיחת הלוואת משכנתא חשוב להתייעץ עם יועץ משכנתאות בלתי תלוי, ודאי לא יועץ של בנק או שבו אתם אמורים לבקש ולקבל משכנתא.
מאחר שמשכנתא היא הלוואה הנאמדת במאות אלפי שקלים ומשך ההחזרה שלה עשוי להימשך שנים רבות, היא צריכה להילקח לאחר שיקול דעת ותוך בחינת כל הפרמטרים העשויים להשפיע על כושר ההחזר שלכם.

ייעוץ משכנתאות הוא אפוא תנאי הכרחי עבור לוקחי הלוואת משכנתא. לא אחת הבדלם של שברי אחוזים בין חלופות שונות עשויים להסתכם בעשרות אלפי שקלים לאורך תקופת ההחזר.
יועץ משכנתאות מקצועי יחשוף אתכם למסלולים שונים, תוך פירוט היתרונות והחסרונות בכל אחד מהם.

ייעוץ משכנתאות אפקטיבי

יועץ משכנתאות בלתי תלוי מייצג אתכם מול הגורם האמור לתת לכם את המשכנתא. תפקידו הוא לבנות עבורכם את תמהיל המשכנתא האפקטיבי ביותר עבורכם והמתאים ליכולתכם הכלכלית.
היועץ אמור להשיג עבורכם הלוואת משכנתא המוצעת בריבית הזולה ביותר.
התועלת שבשכירת שירותיו של יועץ אינה מתמצה רק בהצגת חלופות נאותות – התפקיד החשוב והמרכזי שלו- אלא גם בסיוע טכני: כיצד להתנהל מבחינה ביורוקרטית, כיצד למלא את הטפסים ועוד.
במבחן עלות – תועלת אין כל ספק כי שכירת שירותים של יועץ משכנתאות מקצועי ובלתי תלוי כדאית ומשתלמת ביותר במבחן התוצאה: סכום הכסף שעשוי לחסוך לכם היועץ בקניית דירה גבוה לאין שיעור מעלות שירותיו המקצועיים.

יועץ משכנתאות מגלה לכם את הסמוי מעיניכם

יועץ מתמצא היטב בנהלים הכרוכים בקבלת משכנתאות. הוא יכול לסייע לכם בהגשת בקשה להשתתפות במכרז ריביות ולשדרג את התנאים שבהם תוצע לכם המשכנתא.
יועץ יפנה בשמכם לבנקים שונים כדי לקבל הצעות אטרקטיביות. היועץ יסביר לכם את משמעות כל אחד מהמסלולים המוצעים ויאפיין אתכם את מידת התאמתו של כל מסלול ליכולתכם.

היועץ יתמקח בשמכם עם הבנק וימצה את היתרון היחסי שלו על מנת להשיג עבורכם את התנאים הטובים ביותר בכלל ואת הריבית הנוחה והנמוכה ביותר, זו שהבנק אינו מציע אותה בראשונה אבל הוא עשוי להסכים לה תוך כדי תהליך המיקוח, שמתבצע על ידי יועץ המשכנתאות שלכם.

היועץ ייעץ לכם היכן כדאי לערוך את ביטוח המשכנתא (אין הכרח לערוך אותו אל הגורם המעניק לכם את הלוואת המשכנתא).
בשורה התחתונה: בשל סכום הכסף הגבוה מאוד הכרוך בהלוואת משכנתא ובשל מורכבות הנושא, חשוב וכדאי לשכור את שירותיו של יועץ, אשר ילווה אתכם לא רק בשלבים הראשוניים של לקיחת ההלוואה אלא לכול אורך התקופה.
במהלך השנים הוא עשוי לייעץ לכם, לדוגמה, למחזר משכנתא בהינתן מצב המצדיק זאת, ועוד.