למה כדאי לבצע השקעות בנדל"ן?

השקעה בנדל"ן כדאית לצורך יצירת הכנסה נוספת, העשויה להיהפך עם הזמן להכנסה עיקרית. מדובר בהכנסה שיורית שאינה מחייבת עבודה ואינה מותנית בה ולכן אינה נתונה לחסדיו של שוק העבודה או, מה שיותר שכיח, לגזירות הגורל שלו (פיטורין, קריסת עסקים  ועוד רעות חולות).

היא השקעה חד פעמית, אלא אם בוחרים לשדרגו בשלב כל שהוא, בעוד התשואה רציפה ומצטברת. השקעות בנדל"ן הן אפיק השקעה רווחי ומקובל. הוא מבטיח תשואה קבועה ,לא נתון לתנודותיו של שוק ההון, אף שעשוי להיות מושפע ממנו, הואיל וגם שוק הנדל"ן הוא שוק תנודתי, שנרשמות בו עליות וירידות ולא אחד חלים שינויים במתח שבין ההיצע לביקוש.

 עם זאת, על מנת למקסם את התועלת מהשקעה בנדל"ן חשוב לבצע אותה באופן מחושב ומושכל, לאחר קבלת ייעוץ מאנשי מקצוע המכירים את השוק בכלל ואת הייחוד של שוק זה באזור גיאוגרפי נתון ומבוקשה להשקעה בפרט.

השקעות בתחום זה עשויות להיות כדאיות מכל בחינה. הן אינן מחייבות להתמסר באופן מלא לכך ולכן מותירות בידי המשקיע זמן ואנרגיה לעסוק בפעולות רבות אחרות.  על פי רוב מתמצה החובה שלו בעסקה ברכישת הנכס או בשלב מאוחר יותר- בהשבחתו.

גורמים שונים עשויים להשפיע על שינויים בערך הנכס, מהם סביבתיים וכלכליים שאינם קשורים למעשיו של המשקיע.

יתרונות ההשקעה בנדל"ן

רכישת נכס נדלנ"י לצורך השכרתו מאפשרת להפיק שתי תועלות מההשקעה: דמי שכירות חודשיים המועברים בקביעות למשכיר הנכס והאפשרות למכור אותו בשלב מסוים על ידי השבחתו במחיר גבוה יותר מהסכום שבו הוא נרכש.

יש מי שבוחרים להשקיע בשוק זה באופן שונה ובמטרה שונה: הם רוכשים נכס במצב רעוע המחייב פיתוח, שיקום ושדרוג או אף רכישת קרקע והשבחתה באמצעות תהליכי הפשרה ובנייה ומכירת הנכס בשלמותו לאחר מכן.

 משקיעים עשויים לבחור באפיק נדל"ני להשקעת חלק מכספם, מתוך רצון להקטין את הסיכון ולצמצם את גורם אי הוודאות, המאפיינים את שוק ההון. השקעה בנדל"ן מהווה מרכיב מרכזי בשיקולים של הורים הרוצים בטווח המיידי ולעתיד הקרוב ליהנות מהכנסה חודשית קבועה מהשכרתו ולטווח היותר רחוק- עד 120 –  להוריש את הנכס לילדיהם.

אם יש לכם סכום כסף פנוי הנאמד במאות אלפי שקלים או יותר, השקעה בתחום הנדל"ן היא חלופה טביעת ומתבקשת ובחירה נכונה ומועדפת המאפשרת ניצול מרבי ומיטבי של הכסף שלכם. על מנת לבצע השקעה נכונה ומושכלת מומלץ אפוא להתייעץ עם גורם מקצועי בתחום ואף להפקיד בידיו את מלאכת איתור הנכס וניהול משא ומתן עם בעליו לצורך קנייתו או אם לקוחות פוטנציאליים לצורך מכירתו.

 בשל מצוקת דיור חריפה, מחריפה והולכת, הצפי לשנים הבאות הוא כי תמיד יהיה ביקוש  לנכסים נדל"ניים. גם אם מדובר באפיק השקעה מומלץ ואפקטיבי, אשר רמת הסיכון בו נמוכה מאוד, חשוב לבצע את העסקה באופן שבו תפיקו ממנה את המיטב ותקבלו עבור הנכס שלכם את התמורה הגבוהה ביותר האפשרית. יועץ נדל"ן מקצועי ומנוסה יאפשר לכם ליהנות מתמורה כזאת.